(NIE)UDANY SEKS? Oto 8 typów mężczyzn, którzy zniechęcają kobiety!

Flickr/couple in bed

Temat fizyczności, bliskości, seksualności jest często przemilczany w naszych związkach. Nie dość, że nie umiemy o tym rozmawiać ze sobą nawzajem, to dodatkowo nie rozumiemy się podczas tych jakże potrzebnych spotkań intymnych. Rodzi to nieporozumienia, niechęć i poczucie niespełnienia. Przyczyn może być wiele. Ja chcę skupić się teraz na mężczyznach. I nie jest to wcale wymierzone przeciwko Wam panowie. Wręcz przeciwnie, piszę to DLA WAS, byście mogli przemyśleć swoje postawy, zastanowić się nad nimi i zacząć się zmieniać dla Waszych pań, na korzyść dla siebie samych i wspólnego życia małżeńskiego.

Jeżeli nie ma żadnych problemów zdrowotnych, kobieta, która nie lubi seksu i odtrąca męża, albo ma bolesne wspomnienia i niepoukładaną przeszłość, albo (co częstsze) po prostu nie jest właściwie traktowana. Zaspokojenie seksualne to bardzo ważny temat i istotny aspekt wspólnego życia, więc będę o nim pisać dość otwarcie.

Powszechnie panujące przekonanie jest takie: on się stara, podgaduje już od rana, że ma ochotę, że czeka, a to ona wiecznie jest zmęczona i nie chce. Robi to raczej z obowiązku niż z radości i miłości. Nie sprawia jej to przyjemności, więc ciągle opiera się mężowi. On z kolei nie rozumie tego i bezwzględnie dąży do stosunków, usiłując pokonać jej sprzeciw.

Panowie muszą zdać sobie sprawę z tego, że oni sami mogą stanowić rozwiązanie takich problemów. Co by było, gdyby to  właśnie mężczyźni sami prowokowali kobietę do takiej obojętnej i oziębłej postawy? Jeśli drogi Panie myślisz, że miłość zaczyna się i kończy w sypialni wieczorem, to się mylisz. Ona rozpoczyna się każdego poranka, kiedy żona patrzy, jak wstajesz z łóżka, a kończy ostatnim wypowiedzianym do siebie nawzajem słowem. I może teraz myślisz, że już za dużo się rozpadło, że nie ma po co się starać, że jest po prostu ciężko, proszę Cię, spróbuj jeszcze raz. I nie odkładaj tego na jutro. Popracuj nad delikatnym zdobywaniem własnej żony każdego dnia. Doskonale wiem Panowie, że Wy macie swoje specjalne metody na wszystko, więc teraz warto z nich skorzystać. Czasami zdaje mi się też, że za mocno bierzecie nas, kobiety, Wasze żony, za pewnik i zwyczajnie przestajecie się o nas starać. Zapamiętajcie – płeć piękna potrzebuje ciągłej adoracji i zainteresowania.

Flockr/lovers

Zacznijmy jednak od początku. Najważniejsze na starcie jest otwarcie oczu i umysłu, by dostrzec to, co ją do Ciebie zniechęca. Później pójdzie już łatwiej. Chcę troszkę pomóc, więc zrobiłam listę kilku rodzajów kochanków, którzy nam, kobietom potrafią nieźle naruszyć nerwy i do których szybko tracimy serce. Spróbuj spojrzeć na to oczami swojej żony, a może dostrzeżesz więcej, niż Ci się wydaje.

1. PAN FLEJTUCH

To taki typ mężczyzny, który wymaga od żony pięknego, schludnego wyglądu, dbania o dom i wszystko, co z nim związane, a kompletnie nie przykłada się do swojego wizerunku. Kiedy wraca z pracy, to jego pachnąca, pięknie uczesana i schludnie ubrana żona ma witać go pocałunkiem. Kiedy on rozbierając się, rzuca swoje ubrania, gdzie popadnie, ona serwuje pyszny obiad.  Ten typ mężczyzny nawet nie pomyśli o prysznicu i paraduje po domu w przepoconym podkoszulku i slipach. Nie zważa no odgłosy, które wydaje przy jedzeniu, kiedy beka, nie przeprasza i nawet nie udaje, że jej słucha, gdy ona opowiada mu o swoich przeżyciach z tego dnia.

Traktuje żonę jak służącą, domagając się piwa (tylko szybko i oby z lodówki), kiedy leży na kanapie przed telewizorem z wydatnym brzuszkiem przed sobą. Przed spaniem nie chce mu się nawet porządnie umyć, bo przecież „komu to przeszkadza”.

A ona… nie może pozbyć się myśli, że przed ślubem było zupełnie inaczej. Jego grubiaństwo nie pozwala jej otworzyć się na współżycie, kiedy on kocimi pomrukami popycha ją wieczorem w stronę sypialni.

Często panowie narzekają na wygląd swojej żony, że nie uczesana albo że ciągle chodzi po domu w szlafroku. Często też wychodząc z domu, zabierają obraz jeszcze niewyszykowanej żony i pragną, by po powrocie z pracy zastać ją piękną i świeżą. Ale nie zawsze kobietom się to udaje, bo często jest tak, że mamy swoje ciuchy domowe, w których chcemy po prostu czuć się wygodnie, a nie pięknie. ALE JEŚLI CI TO PRZESZKADZA I CHCESZ, ŻEBY TWOJEJ ŻONIE TO SIĘ UDAŁO, NAJLEPIEJ SAM DAJ DOBRY PRZYKŁAD! Żadna kobieta nie chce prezentować się gorzej od swojego partnera. To Ty, możesz być tym, kto ciągnie ją w górę.

Jeszcze jedna kwestia. Może masz tak, że nie masz wielu eleganckich ubrań, więc zostawiasz je, na „szczególne” okazje czy wyjścia. Pomyśl tylko, jak często zachowujesz lepsze ubranie, by pokazywać się w nim przed tłumem ludzi, których to nic nie obchodzi, na zakupach czy w kinie? Jeśli lubisz strój sportowy, on też może być ładny! Po powrocie do domu zadbaj o siebie, odśwież się, uczesz, wyszoruj zęby. Staraj się być pociągający.

2. PAN KRYTYKANCKI

Podczas jazdy samochodem zawsze wścieka się, że ktoś „jeździ jak baba”, a już nie daj Boże, kiedy pieszy wyjdzie na pasy przed jego maską. Mruczy często coś niepochlebnego na temat brudu na samochodzie czy nawet odcisków palców na klamkach, czy lustrach. Po przekroczeniu progu domu nic mu się nie podoba, a już zwłaszcza to, że żona rozmawia z koleżanką przez telefon, zamiast zająć się nim. Jest często poirytowany. Dom jest czysty i zadbany, ale najmniejszy szczegół typu pozostawiona brudna szklanka czy szmatka do sprzątania na stole, potrafi przykro skomentować. Przy posiłku jeszcze bardziej się irytuje, ponieważ dzieci zawracają mu głowę głupotami, kiedy on próbuje opowiedzieć żonie o tym, jacy wredni są niektórzy jego współpracownicy. Przez cały wieczór komentuje wiadomości, dogryza temu i dogaduje tamtemu.  Nie dostrzega, a raczej nie docenia słowami wszystkiego, co jest zrobione dla jego wygody.

Żona kocha go, ale coraz mniej lubi. Nie kryje ulgi, kiedy on co rano wychodzi do pracy. W nocy jego uściski nie sprawiają jej przyjemności, ale nic nie mówi, bo w ich domu, przecież to on ma zawsze rację. Życie z nim nie sprawia jej już żadnej radości.

Widzisz tu i swoje cechy, ale chciałbyś to zmienić – da się. Musisz zwrócić uwagę na swoje podejście do różnych rzeczy, tego, co Cię spotyka i pomyśleć nad tym. Przymknij oko na negatywne przeżycia. Próbuj bez komentarza, po prostu ignorować nieprzyjemne szczegóły. Staraj się zawsze szukać korzystnego aspektu sytuacji – bądź optymistą. Unikaj zjadliwych komentarzy pod adresem bliźnich. Możliwe, że Twoja żona przejęła Twój schemat postępowania i staje się do Ciebie podobna. Kiedy zmienisz swoje nastawienie i ona pomyśli nad swoim. Spróbuj pierwszy wprowadzić powiew świeżości do Waszej sypialni.

Pixabay/hotel,łóżko

3. PAN RAPTUSIEWICZ

Posiada wszystkie cechy Pana Krytykanckiego, ale nie ma jego samokontroli. Jawnie i głośno okazuje swoją dezaprobatę. Rodzina już od przekroczenia przez niego progu może przewidzieć, jak potoczy się wieczór. Jest królem, głową rodziny i wszyscy powinni o tym wiedzieć. Potrafi być czarujący, ale potrzeba do tego odpowiednio dobrego humoru. Jednak bardzo łatwo się obraża i potrafi wybuchnąć jak wulkan, kiedy usłyszy coś niewłaściwego. Niestety przywrócenie mu humoru trwa o wiele dłużej niż jego załamanie.

Jego żona nauczyła się starannie dobierać słowa, szeptać, kiedy trzeba (choć i to potrafi go zdenerwować) i chodzić na paluszkach, kiedy odpoczywa. Stara się cały czas zaakceptować to, że w miłości jej małżonek jest taki, jak w każdej innej dziedzinie życia – dba tylko o siebie.

Jedyna rada – popracować nad opanowaniem emocji, bo inaczej ludzie będą postrzegać Cię jak małe dziecko, które obraża się o zabraną zabawkę. Albo chłopczyka, który zabiera swoją piłkę i idzie do domu, jeśli inni nie chcą grać według jego reguł. Okiełznaj swój wulkan, a zmieni się atmosfera w całym Twoim domu.

4. PAN WULGARNY

Według niego męskość mierzy się liczbą przekleństw użytych w rozmowie oraz ilością alkoholu, którą można wypić, nie tracąc przytomności. Ostro wszystkich łaje i domaga się swoich praw. Kiedy wchodzi do domu, wita żonę też po męsku, często klepie po pośladkach, soczyście całuje, dotyka miejsc intymnych. Zazwyczaj patrzy na nią pożądliwie.

Żona mówi mu, że tego nie lubi, że ją to krępuje, zwłaszcza przy innych. A on śmieje się tylko głośno i przy następnej okazji powtarza ten sam schemat.

Po pierwsze warto pamiętać, że prawdziwy mężczyzna nie musi w żaden sposób udowadniać swojej męskości.

Po drugie picie alkoholu, palenie papierosów czy zażywanie innych używek nikomu jeszcze nie dodało uroku ani męskości, a wręcz przeciwnie odbiera trzeźwość umysłu i pozostawia niesmak.

Na osobowość człowieka wpływa to, co czyta, czego słucha i o czym myśli. Jeśli napełniasz duszę nieczystościami, zabrudzą one całe Twoje życie. Jeśli zaś Twoja dusza będzie czysta, piękna i spokojna, znajdzie to odbicie również w Twoim życiu rodzinnym.

Pixabay/guy,brandy

Pamiętam koleżankę z dawnych lat, która zawsze zachwycała mnie swoją inteligencją, lotnością i pięknem. Po kilku latach, kiedy spotkała niewłaściwych ludzi, nie można było jej zrozumieć, tyle było w jej słownictwie wulgaryzmów, była uwikłana w kilka nałogów, a jej wyniki w nauce były dalekie od wcześniejszych wzorowych.

Nigdy też nie zapomnę opowieści mojej znajomej o niezapomnianej randce. Kiedy miała 18 lat pewien czarujący chłopak, który podobał się większości jej koleżanek, zaprosił ją na randkę. Ona, aby pokazać, jaka to jest fajna, używała brzydkich słów, w jej domu było to przecież normalne. Po kilku kwadransach chłopak popatrzył na nią surowo i powiedział „Kulturalne dziewczęta tak się nie wyrażają” i zakończył spotkanie. Ona była wstrząśnięta, ale od tamtej chwili nigdy nie usłyszałam przekleństwa z jej ust.

Wierzę, że jest na świecie jeszcze wielu kulturalnych mężczyzn, którzy potrafią zdobyć serce kobiety inteligencją, czułością i delikatnością.

5. PAN AKURATNY

To chodzący rozkład zajęć. Uważa, że słusznie należy mu się wszystko, co on uważa za właściwe. Jest smutny, kiedy tego nie otrzymuje. Nie umie iść na kompromisy i frustruje go, kiedy życie potoczy się inaczej, niż panował. Często korzysta z raportów, by poznać statystyki i według nich ustalać reguły. Uważa, że ma prawo kochać się z żoną trzy razy w tygodniu, a jeśli tego nie dostaje, wpada w furię.

Jego nieszczęsna małżonka  wciąż cierpi na bóle głowy czy pleców, miewa masę różnych dolegliwości, byle tylko uniknąć przykrego obowiązku.

Jeśli coś w środku namawia Cię, byś nie dał się oszukać i bronił należnych Ci praw, oznacza to, że właśnie przegrywasz bitwę. Musisz inaczej zaprogramować reakcje i częściej iść na kompromisy. Spróbuj dostrzegać uczucia swojej żony, by i ona była z Tobą po prostu szczęśliwa i spełniona. Twoje małżeństwo wcale nie musi być „statystyczne”, niech będzie ponad tym wszystkim.

6. PAN NUDZIARZ

Lubi stałość i rutynę. Najlepiej czuje się w schematach, nie lubi nowości i elementu zaskoczenia. W restauracji wybiera te same, sprawdzone smaki, a ulubione filmy może oglądać kilka razy w ciągu roku. Najlepiej mu w domu, na kanapie. Nie jest duszą towarzystwa, zwłaszcza gdy są na imprezie ludzie, których nie zna.

Jego żona jest zbyt nieśmiała, by puścić wodzę wyobraźni w łóżku, bo on nigdy tego nie robi. Zawsze kochają się w tym samym miejscu, o tej samej porze, w ten sam dzień tygodnia, według tego samego scenariusza.

Pamiętaj, że romantyzm nie lubi rutyny. Nie bez kozery jest powiedzenie „co za dużo to niezdrowo”. Taka nuda jest zabójcza dla związku, więc radzę Ci zainwestować w naukę kreatywnego myślenia. Wiecznie młoda miłość, która ma przetrwać kilkadziesiąt lat, potrzebuje urozmaicenia! Jeśli spróbujesz kilku seksualnych nowości, Twoja żona może być na początku zszokowana, ale myślę, że spodobają jej się te rewelacje i zacznie po prostu bardziej Cię kochać. Można opuścić łóżko i spróbować na podłodze albo stole, w salonie czy kuchni albo pójść o krok dalej i wynająć hotel. Kiedy Twojej żonie się spodoba, sama wpadnie na kilka ciekawych pomysłów. Kiedy w Waszym związku wieje nudą i niechęcią tylko Ty, jako mąż swojej żony możesz sprawić, że poczuje się ona znów młodo, pięknie i śmiało. Do dzieła!

Pixabay/feet

7. PAN WYMUSZALSKI

Mężczyzna, który bez względu na wszystko musi wyegzekwować własną przyjemność. Jest apodyktyczny i bezkompromisowy. To taki typ, który zmusi żonę do stosunku, nawet gdy ma ona gorączkę. Nie umie zdobyć się na współczucie czy empatię i jest absolutnie bezmyślny. Jego żona często choruje, ale to nie robi na nim większego wrażenia i musi postawić na swoim. Ale kiedy to on się pochoruje, jest zdenerwowany i pełen pretensji, chce, żeby wszyscy koło niego skakali.

Każdy ma prawo do spokojnego chorowania, ponieważ na tym też polega proces leczenia i powrotu do zdrowia. Nie zapominajmy, że ZMĘCZENIE może być również powodem wielu chorób, a na jego występowanie ma wpływ przede wszystkim STRES EMOCJONALNY, ZŁA DIETA, PRZEPRACOWANIE BĄDŹ PRZEĆWICZENIE, UŻYWKI. Pomóż sobie i najbliższym ograniczyć stres i bądź bardziej wyrozumiały i uważny na potrzeby innych, a poczujesz się szczęśliwszy.

8. PAN PRACUŚ

Praca jest dla niego sensem życia i istnienia. Pieniądze zawładnęły nie tylko jego portfelem, ale stanowią o wszystkich dziedzinach jego życia. Jest ambitny i pragnie piąć się po drabinie kariery. Zaniedbuje przy tym swój dom i rodzinę, gdzie sam czuje się jak gość, kiedy późno wraca z biura. Nigdy nie będzie dobrym kochankiem. Nie wie nic o potrzebach swojej żony i nawet nie chce ich poznawać. Nie bardzo obchodzi go jej emocjonalność, zwalając wszelkie próby sprzeciwu na hormony. Nie ma on dość wrażliwości, by myśleć o kimkolwiek innym prócz siebie.

Cóż powiedzieć… Takiemu mężczyźnie przydałyby się porządne wakacje, by miał czas na poznanie rodziny i zmianę hierarchii życiowej. By jego żona, choć w minimalnym stopniu poczuła swoją rolę i sens małżeństwa, musi zacząć zwracać na nią uwagę i zainwestować w delikatną czułość.


Myślę, że gdybym zapytała jakiegokolwiek mężczyznę, co wie o seksie, odpowiedziałby „WSZYSTKO!”. A gdyby za plecami stała jego żona, na pewno podniosłaby oczy ku niebu. Kobiety mają zazwyczaj dość odmienne zdanie na ten temat. Mężowie uważają siebie za dobrych kochanków, a większość żon twierdzi, że są dość „niezdarni” w tym całym współżyciu. Problemem jest komunikacja, bo wielu mężczyzn twierdzi, że kobiety przeżywają orgazm o wiele częściej, niż wynika to z rozmów z samymi zainteresowanymi. 

MaxPixel/ Hands

Zrozumienie przeżyć żony wymaga pewnej wrażliwości i otwartości. Jeśli to, co powinno być najpiękniejsze, staje się pospolite lub brutalne, to świat nie idzie w dobrą stronę. Pomyśl, że chcesz być dla swojej wybranki PANEM AKTUALNYM. Być zawsze i wszędzie z nią i dla niej. Zauważ, że jeśli uwodzisz żonę tylko wtedy, gdy masz ochotę na seks, ją to może odstręczać. Badaj więc nastawienie żony, kombinuj, czaruj w różnych momentach dnia, a zobaczysz, że ona sama, o wiele częściej, będzie miała ochotę na bliskość z Tobą. Spróbuj, być może da się jeszcze rozniecić ogień, który już przygasł.

Twoja postawa ma również ogromny wpływ na najmłodszych. Przykro mi, że wiele dzieci postrzega nasze pokolenie jako generację idącą za namiętnościami i słabą. Tak rozpaczliwie pragnącą akceptacji, że musi cudzołożyć, przeklinać, pić czy bić. Niestety to, co kiedyś było próbą zwrócenia na siebie uwagi, dziś staje się istotą życia. Dzieci nienawidzą tego, nawet jeśli same idą w nasze ślady.

Żono! Być może Twój mąż wcale nie pasuje do żadnego z tych przykładowych opisów i proszę Cię, żebyś na siłę nie wpasowywała go w te schematy. Jeśli coś Ci nie pasuje czy przeszkadza bądź łagodna i delikatnie zwróć mu na to uwagę. Jeśli kocha i chce, żeby sytuacja się poprawiła, na pewno weźmie to sobie do serca. A Ty, kiedy zauważysz zmianę, spróbuj to docenić.

Max Pixel/ Couple In Love

OPCJA DLA CIEBIE

Przyjrzyj się Waszemu życiu seksualnemu, pomyśl o tym, co przeczytałeś powyżej. Co możesz zmienić w sobie, żeby drugiej stronie było z Tobą lepiej? Spróbuj podjąć JEDNO, ale konkretne postanowienie, które będziesz rzetelnie wykonywał codziennie przez tydzień czy dwa. Myślę, że po tym czasie efekty będą widoczne.

Artykuł jest oparty na książce Margaret Hardisty „Sztuka uwodzenia własnej żony”.

Poświęciłam sporo czasu, żeby stworzyć dla Ciebie ten wpis. Udało się! :) Teraz Twoja kolej? Pragnę, by to miejsce było NASZE, wspólne. W związku z tym, chcę przedstawić Ci kilka OPCJI jak możemy pozostać w kontakcie i ubogacać siebie nawzajem:

 • PODAJ DALEJ -> Jeśli ten tekst Ci się podoba i wnosi w Twoje życie konkretną wartość – podziel się nim ze znajomym.
 • SKOMENTUJ -> Zostaw proszę komentarz pod wpisem. Dla Ciebie to tylko chwila, a dla mnie istotna wskazówka.
 • FANPAGE -> Polub moją stronę na Facebooku, staram się często wrzucać tam drobne, życiowe wskazówki.
 • NEWSLETTER -> Zapisz się do Newslettera. Dzięki temu prosto na swoją skrzynkę, raz w miesiącu, będziesz dostawała garść świetnych pomysłów (najczęściej dotyczących związków i relacji).
 • INSTAGRAM -> Możesz śledzić mnie na Instagramie, gdzie oprócz wielu fajnych fotek (nie tylko moich dzieciaczków), znajdziesz całą masę ciekawych myśli i codziennych inspiracji.

213 Replies to “(NIE)UDANY SEKS? Oto 8 typów mężczyzn, którzy zniechęcają kobiety!”

 1. Super wpis! Warty przeczytania, przemyślenia, a następnie refleksji nad samym sobą i wdrożenia pewnych podpowiedzi 😉
  Natomiast teraz chętnie bym przeczytał podobny wpis z poradami dla żon, bo mamy dzisiaj równouprawnienia 😁😉
  I warto, aby obie strony tak samo dawały z siebie energię i zrozumienie, “walczyły o uwagę swojego partnera i cały czas uwodziły – uzupełniały się
  ❤️👍
  Pozdrowienia!

 2. Attractive section of content. I just stumbled
  upon your web site and in accession capital to assert that I get in fact enjoyed
  account your blog posts. Anyway I’ll be subscribing to your feeds and even I achievement you access consistently fast.

 3. I know this if off topic but I’m looking into starting my own blog and was curious what all
  is required to get set up? I’m assuming having
  a blog like yours would cost a pretty penny? I’m not
  very internet smart so I’m not 100% positive. Any suggestions or advice would be
  greatly appreciated. Appreciate it

  Review my homepage :: Pure Keto Extra

 4. Hello, i believe that i saw you visited my web site so i got here to ?return the favor?.I’m attempting to to find
  issues to enhance my website!I assume its good enough to make use of some
  of your concepts!!

  Have a look at my web-site; https://blog.mylighthost.com/2020/11/16/reactive-hypoglycemia-and-weight-training-what-is-important-to-be-over-eating/

 5. I do not leave a response, but I browsed
  a few of the remarks here (NIE)UDANY SEKS? Oto 8 typów mężczyzn,
  którzy zniechęcają kobiety!. I do have 2 questions for you
  if it’s okay. Is it just me or does it give the impression like a few of these remarks come across as if they are written by brain dead individuals?
  😛 And, if you are posting at additional sites,
  I would like to follow you. Could you post a list of every one of all your social networking
  pages like your twitter feed, Facebook page or linkedin profile?

  My web blog Keto Slim Cuts Pills

 6. You could definitely see your expertise in the work you write. The world hopes for more passionate writers like you who are not afraid to say how they believe. Always go after your heart.

 7. My spouse and i ended up being really cheerful when Jordan managed to finish off his web research out of the ideas he gained using your web page. It is now and again perplexing to just continually be offering tips which often the rest may have been trying to sell. And we also acknowledge we need the blog owner to thank for this. Those illustrations you made, the easy blog navigation, the friendships you can aid to instill – it’s all astounding, and it’s really leading our son and our family imagine that this situation is exciting, and that’s rather mandatory. Many thanks for everything!

 8. Needed to write you this very small word to help thank you very much yet again with the superb tips you have shown on this website. This is so unbelievably open-handed with you to provide without restraint what exactly numerous people would have supplied for an electronic book to make some profit on their own, principally since you might well have tried it in the event you wanted. Those thoughts likewise worked to provide a great way to recognize that the rest have the same zeal the same as my very own to understand way more with regards to this problem. I think there are thousands of more pleasurable times up front for those who start reading your website.

 9. Thank you for your entire labor on this web site. My mom take interest in participating in investigations and it is obvious why. My partner and i learn all regarding the lively tactic you produce simple thoughts through your web site and in addition invigorate response from the others on the subject then our favorite princess is truly studying a whole lot. Take advantage of the rest of the year. You have been doing a superb job.

 10. I am now not positive where you’re getting your info, but great topic.
  I needs to spend some time studying more or understanding more.

  Thanks for great info I used to be looking for this information for my mission.

 11. I’ve been browsing on-line greater than 3 hours nowadays, but I never discovered any attention-grabbing article like yours.
  It is beautiful value enough for me. In my opinion, if all webmasters
  and bloggers made just right content material as you did, the web
  will probably be much more useful than ever before. http://cleckleyfloors.com/viagra

 12. I’m looking to find out as much about the online surfing community as I can. Can anyone recommend their favorite blogs, twitter handles, or sites that you find most comprehensive? Which ones are most popular? Thanks!.

 13. Heya just wanted to give you a brief heads up and let you know a few
  of the images aren’t loading properly. I’m not sure why but I think its a
  linking issue. I’ve tried it in two different internet browsers and both show the
  same results.

 14. I simply could not leave your web site prior to suggesting that I really enjoyed the usual information an individual supply for your visitors?
  Is gonna be again often to investigate cross-check new posts

 15. When someone writes an paragraph he/she maintains the thought
  of a user in his/her brain that how a user can understand it.
  Therefore that’s why this paragraph is great. Thanks!

 16. Hello there! This article couldn’t be written much better!
  Looking through this post reminds me of my previous roommate!
  He continually kept preaching about this. I am going to forward this article to him.
  Fairly certain he will have a very good read. Many thanks
  for sharing!

 17. Hey great blog! Does running a blog similar to
  this require a lot of work? I have very little expertise in coding however I had
  been hoping to start my own blog soon. Anyway, should you have any ideas or techniques for new
  blog owners please share. I understand this is off topic however I simply wanted to ask.
  Kudos! 0mniartist asmr

 18. It’s the best time to make some plans for the future and it’s time to be happy.
  I’ve read this post and if I could I wish to suggest you few
  interesting things or advice. Perhaps you could write next articles referring
  to this article. I wish to read more things about it!
  asmr 0mniartist

 19. Great post. I used to be checking continuously this weblog and I’m
  impressed! Very helpful information specifically the final section 🙂
  I care for such information a lot. I used to be seeking this particular info for a
  long time. Thank you and best of luck. asmr 0mniartist

 20. Howdy! This is my first visit to your blog!
  We are a team of volunteers and starting a new initiative in a community in the
  same niche. Your blog provided us valuable information to work on.
  You have done a extraordinary job! 0mniartist asmr

 21. Hey there would you mind sharing which blog platform you’re
  using? I’m looking to start my own blog in the near future but I’m having
  a tough time deciding between BlogEngine/Wordpress/B2evolution and Drupal.

  The reason I ask is because your design and style seems different then most blogs
  and I’m looking for something unique.
  P.S My apologies for getting off-topic but I had to ask!
  asmr 0mniartist

 22. This is the right blog for anyone who hopes to find out
  about this topic. You understand so much its almost hard to argue with you (not that I
  actually will need to…HaHa). You certainly put a fresh spin on a topic that’s been written about for
  years. Excellent stuff, just excellent!

 23. Howdy! Quick question that’s entirely off topic.
  Do you know how to make your site mobile friendly? My weblog looks weird when viewing from my iphone.
  I’m trying to find a template or plugin that might be able
  to correct this issue. If you have any suggestions, please share.
  Thank you!

 24. Excellent beat ! I would like to apprentice while you amend your site, how can i subscribe for a blog site?
  The account helped me a acceptable deal. I had been a little
  bit acquainted of this your broadcast offered bright clear idea

 25. Have you ever considered writing an ebook or guest authoring on other sites?
  I have a blog based on the same information you discuss and would really like to have you share some stories/information. I know my readers would appreciate your work.
  If you’re even remotely interested, feel free to shoot me an email.

 26. Amazing issues here. I am very happy to see your article.
  Thanks so much and I am having a look forward to touch you.
  Will you kindly drop me a e-mail?

 27. We’re a group of volunteers and opening a new scheme in our community.
  Your website provided us with valuable information to work
  on. You have done an impressive job and our whole community will be thankful to
  you.

 28. Hey there! I know this is kind of off topic but I was wondering which blog platform are you using for this
  site? I’m getting sick and tired of WordPress because I’ve had issues with hackers and I’m looking at options for
  another platform. I would be great if you could point me
  in the direction of a good platform.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *