NIE WIESZ W CO ZAINWESTOWAĆ? ROMANTYZM NAJBARDZIEJ CI SIĘ OPŁACI!

Kiedy ostatni raz wypowiedziałaś słowo “ROMANTYCZNIE”? Może było to niedawno w kierunku męża, gdy dziękowałaś mu za miły wieczór. A może żaliłaś się koleżance, że już dawno wygasł on w Twojej relacji z partnerem. Myślałaś o nim, kiedy byłaś w parku i z zazdrością patrzyłaś na piękną parę, kiedy on właśnie przyszedł do niej z naręczem polnych kwiatów, a ona czule i z radością go pocałowała. Tęskniłaś za nim, czytając dziecku po raz kolejny bajkę o Kopciuszku.

Czy wiesz, że ponad 70% kobiet, które są w związku, zapytane o romantyczne gesty ze strony partnera odpowiedziały, że już od dawna ich NIE MA? Dlaczego tak jest? Miłość ma swoje etapy i oczywiste jest, że gdy się poznajemy, pragniemy okazywać uczucia na wszelkie możliwe sposoby. Jesteśmy w tym bardzo kreatywni i nieznane są nam granice. Kiedy po około 2 latach emocje i hormony ustępują, zostaje zwyczajność, która w porównaniu do poprzedniego czasu zdaje się szara i nieatrakcyjna. Jednak co później, po ślubie, kiedy miłość przechodzi w fazę stałości, codzienności?! Czy musi być tak, iż z chwilą decyzji, że ONA to ta jedyna, a ON to ten na zawsze, czułe gesty i młodzieńcze zaskoczenia mijają? Dlaczego romantyzm przypisuje się tylko osobom młodym i początkującym w związkach? Przecież jest to sprawa naprawdę wielkiej wagi. Dzięki romantyczności związek jakby iskrzy. To właśnie te gesty pokazują, że komuś zależy.

Więc co to w ogóle jest ten ROMANTYZM W RELACJI?

To chwile i momenty, słowa, myśli i czyny. Tak naprawdę, kiedy mówimy o romantyczności, rzadko jest to opis wspaniałej randki, a częściej utyskiwanie, że “mój facet już nie jest taki romantyczny jak kiedyś”. Co dosłownie znaczy “poświęca mi zbyt mało uwagi”. Właśnie! Jest to uwaga i skupienie swoich myśli i działań na drugiej osobie. To zaskoczenia i uśmiechy. To nie tylko wielkie i niesłychane niespodzianki, a codzienne, drobne gesty miłości.

!! Ważne !! -> oddzielmy romantyzm dużą kreską od miłości. Jeśli nie ma romantyzmu, uczucia miłości czy przyjaźni też są możliwe. Miłość rodzica do dziecka czy na odwrót wcale nie jest romantyczna, a przecież przewyższa wszystkie góry świata. Więc dlaczego tak znamienną wagę przywiązujemy do romantyzmu w związkach? Ponieważ on (romantyzm) sam w sobie nie jest miłością, ale w miłości partnerskiej jest szalenie ważny i potrzebny. Dodaje świeżości i rozbudza namiętność, bez której związek istnieć nie może. Dzięki romantyzmowi czujemy się dobrze i wyjątkowo. Mamy poczucie, że jesteśmy dla kogoś ważni i szczególni, warci starań i adoracji. A każdy lubi być zauważony i doceniony.

Musimy zdać sobie sprawę z podstawowej różnicy między kobietą i mężczyzną:

KOBIETA POTRZEBUJE ROMANTYZMU NA CO DZIEŃ, BY CZUĆ SIĘ KOCHANA I ATRAKCYJNA. MĘŻCZYZNA POTRZEBUJE ROMANTYZMU I ZADBA O NIEGO, BO WIE, ŻE TO MOŻE PROWADZIĆ DO ZBLIŻENIA INTYMNEGO.

Nie chcę trywializować, ale tak po prostu bywa w większości przypadków.

Mężczyźni nie mają naszych charakterów, myśli i zachowań. Większość nie ma takiej wrażliwości i uczuciowości, a co za tym idzie romantyzmu, którego my tak oczekujemy. Czy to znaczy, że są źli, gorsi? Są zupełnie inni, często opiekuńczy, stanowczy oraz ambitni i przecież również dlatego ich kochamy. Nie da się napisać im scenariusza życia, bo to nie romantyczny film (choć ja sama je po prostu uwielbiam), tylko prawdziwe życie, które warto przejść razem. A co nam przeszkadza właśnie normalnie żyć, bez mrzonek i sentymentalizmu, bez ciągłych pretensji, że on już się o mnie nie stara? Wpojone przez bajki i filmy SCHEMATY, które każą nam tęsknić za nieosiągalnym (czekać na pocałunek, który nas przebudzi czy śmiałka, który zawalczy ze smokiem), zamiast cieszyć się tym, co mamy.

Tak, wiem, że każda z nas w jakimś stopniu chciałaby być Baby z Dirty Dancing albo Allie z “Pamiętnika”. Sama łapię się na nostalgię przy słuchaniu ckliwych i miłosnych utworów. Ale również lubię stać twardo na ziemi i daleko bardziej cenię sobie stałość uczuć mojego męża, jego zainteresowanie i poświęconą mi uwagę niż krótkotrwałe emocje i przelotne namiętności. Pragnę wiedzieć, że każdego nowego dnia to ja będę dla niego całym światem i nie musi w tym celu podjeżdżać białym rumakiem pod okna domu z miłosną pieśnią na ustach. Wystarczy mi uśmiech i miłe słowo “jak Ci się spało, kochanie?” o poranku, wspólny czas wieczorem, miły SMS, gdy wyjeżdża w delegację. Małe, drobne gesty, które potwierdzają, że po prostu mu zależy. Nie byłabym sobą, jeśli nie wspomniałabym, że i ja od czasu do czasu lubię być zaskoczona “czymś więcej”. Uwielbiam niespodzianki, wycieczki i w sumie wszystko, co robimy razem. Zawsze takie chwile wiele dla mnie znaczą i dodają mi wiary, że nasz domowy romantyzm przez duże R jednak istnieje 🙂

Każdej kobiecie zależy w sumie na jednym: BY MĘŻCZYZNA TRAKTOWAŁ JĄ TAK, JAK ONA TEGO PRAGNIE. I wielu mężczyzn zrobiłoby wszystko, by oczy jego kobiety zapłonęły blaskiem na myśl o wspólnym wyjściu czy przygotowanej niespodziance. A jeszcze więcej, by ten blask utrzymać na dłużej, jeśli nie na zawsze. Jednak zwyczajnie nie wiedzą jak tego dokonać. A tak szczerze mówiąc, jest to zaskakująco proste. W przypadku bycia romantycznym liczy się przede wszystkim pomysł i jego realizacja. Warto poświęcić szczególną uwagę na to, co partnerowi przynosi przyjemność i zadowolenie. Pisałam już o tym w artykule o 5 językach miłości – ciekawe jak Wam ta wiedza wychodzi w praktyce, bo w tej kwestii będzie to duża pomoc.

Romantyzm w małżeństwie?! TAK, POPROSZĘ! TYLKO JAK? A na przykład tak:

1. WSPÓLNY CZAS TYLKO WE DWOJE

ŻEBY SIĘ OD SIEBIE NIE ODDALIĆ TRZEBA CZĘSTO BYĆ BLISKO. Szczególnie warto o to zadbać, by po morderczej 8 czy nawet 10 godzinnej pracy wrócić do domu i poświęcić czas dla tej drugiej osoby. By w małżeństwie dbać o JAKOŚĆ tej relacji. Choroba naszych czasów: brak czasu. Jednak dla chcącego, nic trudnego?!
Pary wychowujące dzieci muszą włożyć więcej wysiłku, by znaleźć dla siebie czas. Bywa tak, że z braku pomocy ciągamy dzieci wszędzie ze sobą i cieszymy się, że nasze życie rodzinne jest udane, lecz jednocześnie nasze małżeńskie wcale nie musi takie być. Dlatego w szczególny sposób trzeba poszukać okazji, by znaleźć czas tylko dla siebie nawzajem (a i dla dzieci będzie to miało długoterminową korzyść).

Razem możemy iść po prostu na spacer, do kina czy na wspólną kolację. Albo zrobić coś razem, np. zapisać się na kurs tańca czy skoczyć ze spadochronem (level hard). Spróbuj zadbać też o cykliczność i na stałe wpisać randkowanie do swojego kalendarza.
Warto pomyśleć o jakiejś długoterminowej (w sensie stałej i regularnej, a nie odległej w czasie) zespołowej aktywności. Czymś, co obojgu Wam sprawi przyjemność. Niech to będzie wspólny trening lub nauka języka, a może przejażdżki rowerowe albo basen.

Większość ludzi twierdzi “przecież i tak spędzamy dużo czasu ze sobą w domu”. Nie dajcie się zwieść, takie zwykłe bycie obok siebie nie wniesie romantyzmu do Waszego związku. Można być obok siebie, ale wcale nie ze sobą.
Potrzeba czasu, poświęcenia, otwarcia się na drugą osobę i przede wszystkim spokoju, by nikt nie przeszkadzał Wam być po prostu razem.

2. WYJĄTKOWE POMYSŁY Z MYŚLĄ O DRUGIEJ OSOBIE

Spróbuj przy myśleniu o rozpoczynającym się miesiącu zaplanować coś specjalnego dla swojego partnera. Niech to będzie coś szczególnego, ale związanego z tym, co lubi lub czym się interesuje. Przy okazji będziesz rozwijać swoją kreatywność, a to w związku (i nie tylko)  jest cenione ponad wszystko.  

Może to być konkretny plan na randkę z uwzględnieniem tego, o czym pisałam powyżej w 1 punkcie. Jak również szczególny prezent albo niespodzianka, np. w postaci karteczek w całym domu z wyznaniami miłości i komplementami. Zaplanowanie wycieczki. Całujcie się w windzie, zaproponuj wieczorem odprężający masaż, zróbcie razem coś pierwszy raz. Wybierzcie się na piknik czy wskoczcie do jeziora, trzymając się za ręce.

Myślisz, że czas przygód i nowych doznań już minął? Oszalałaś! ZAWSZE JEST DOBRY CZAS, BY DOKONAĆ CZEGOŚ NOWEGO, A TYM LEPIEJ, JEŚLI CHCECIE I MOŻECIE ZROBIĆ TO RAZEM – to będzie iskra, która rozpalać będzie Wasz związek.

Daj się ponieść wyobraźni i entuzjazmowi. Od czasu do czasu zrób takie WOW dla kogoś. Wszystko jest dozwolone, jeśli oboje czerpiecie z tego radość.

3. KOMPLEMENTY I ROZMOWA

O czym najczęściej rozmawiacie z mężem? O pracy? O dzieciach? O innych ludziach czy przyjaciołach? Jeśli chcesz, by Twój partner zbliżył się do Ciebie i czuł się kochany, dziel się z nim swoimi przeżyciami, myślami i emocjami. Szczególnie tymi pozytywnymi, które dotyczą jego samego. Jak często ja sama łapię się na tym, że myślę jaki mój mąż jest przystojny, a rzadko powiem mu to na głos. Albo docenianie… Przecież on tyle robi (mimo tego wszystkiego, czego nie robi), że warto mu to po prostu powiedzieć i podziękować.

USŁYSZEĆ SIEBIE NAWZAJEM TO SZTUKA, PRZY KTÓREJ TRZEBA SKUPIENIA I OTWARTOŚCI. Trudne bywa zaprzestanie dyskusji o dzieciach, ale dopiero szczere mówienie o swoich potrzebach i odkrywanie tajemnic tej drugiej osoby przyniesie autentyczną bliskość. Znajdźcie czas na rozmowę o sobie nawzajem.

I uświadom sobie, że człowiek z czasem się zmienia. Nie przestawaj pytać partnera co myśli na dany temat i jak czuje się przy konkretnych rzeczach, nawet jeśli wydaje Ci się, że wiesz. To, co lubimy, często zostaje z nami od dzieciństwa do lat starości, choćby przez sentyment, ale nasze opinie i emocje dorastają i dojrzewają wraz z nami. Jeśli zaprzestaniesz ciekawości i pytań możesz przegapić o wiele więcej niż myślisz…

Romantyzm może być równie dobrze wypowiedziany, nie tylko pokazany. Mów swojemu partnerowi jak bardzo cieszysz się tym małżeństwem oraz wymieniaj często te cechy, które w nim cenisz. Być może uwielbiasz dźwięk jego śmiechu, to jak ambitnie podchodzi do powierzonych mu zadań, a może po prostu to jak mówi Ci dobranoc. Zamieńmy krytykanctwo i punktowanie wad w głębokie i szczere wyznania miłości.

“Miłe słowa są jak plaster miodu, słodkie dla duszy i zdrowe dla ciała.”

4. ADORACJA

Kto nie lubi krótkich SMS-ów o treści “Tęsknię” albo “Myślę o Tobie”. To właśnie te  małe przemyślane znaki, że ukochana osoba jest ciągle w Twoim umyśle, sprawiają, że dzień jest jakiś lepszy i piękniejszy. Kluczem jest, by wyrażać to w sposób szczery i delikatny, a nie jako jedną z wielu rzeczy z listy czynności do wykonania i odhaczenia.

ADOROWAĆ SIEBIE NAWZAJEM MOŻNA W RÓŻNY SPOSÓB, ALE KOBIETY NAPRAWDĘ TO LUBIĄ. Każda z nas pragnie być podrywana, podziwiana, po prostu budzić zainteresowanie. Płeć piękna patrzy z podziwem na mężczyznę, który uwodzi w szarmancki sposób. Kiedy podsunie krzesło przy siadaniu do stołu czy poda płaszcz i jeszcze do tego otworzy drzwi do auta. Nie pozwoli dźwigać ciężkich zakupów i wieczorem podczas spaceru zapyta, czy nie jest jej za zimno. Często faceci mówią “nie myślę o tym, to nie jest przecież takie ważne”. Może faktycznie to nie zmieni biegu Ziemi, ale może warto zacząć, by zmieniło bieg w relacji? Tak naprawdę bardzo łatwo jest być myślącym i uważnym, kiedy już raz się zacznie. A takie gentlemańskie zachowanie wzbudzi uwielbienie nie tylko u ukochanej, ale i u wszystkich innych kobiet, tego jestem pewna.

Oprócz mówienia komplementów i stwarzania magicznej atmosfery przez świece, muzykę czy dotyk, można drobnymi znakami okazywać fascynację. Spojrzeniem pełnym podziwu i gestami ciała (wpatrywanie się w siebie, kciuk do góry, uniesione brwi i potakiwanie głową) czy pochwyceniem w ramiona i pocałunkami. Wspólnym czytaniem wierszy czy śpiewaniem piosenki do ucha. Pojechaniem razem w znajome miejsca i nadanie im nowego sensu przez wspomnienia i wychwalanie dawnych czasów. Historię tworzymy teraźniejszością 😉

Zastanów się, jak sama chciałabyś być adorowana i wypróbuj tego na swoim partnerze, może mu się spodoba.

5. DBANIE O SIEBIE

Kochana! JEŻELI TY NIE WŁOŻYSZ ODROBINY WYSIŁKU W SWÓJ WYGLĄD I SCHLUDNY UBIÓR NIE OCZEKUJ, ŻE ON SIĘ BĘDZIE DLA CIEBIE STARAŁ. Dla mężczyzn wygląd jest integralną częścią kobiety, są w tym względzie wzrokowcami i lubią zadbane i pachnące niewiasty. Jeśli ta sfera będzie Ci obojętna, to Twój partner będzie miał problem w spojrzeniu na Ciebie w sposób romantyczny.

Często tłumaczymy się chęcią swobody w domowych warunkach, ale oddasz wielką przysługę swojemu małżeństwu, zwracając uwagę na higienę osobistą i ubiór. Pokaż mu w ten sposób, że chcesz starać się dla niego. Kiedy to zauważy czy pochwali i Ty będziesz czuła się lepiej.


Bądź mądrą kobietą i doceniaj to, co mąż Ci ofiaruje. Wchodź w interakcję. Nie bądź obojętna. Niech te wszystkie dowody miłości Ci nie powszednieją. Ucz się cieszyć z wszystkiego, co otrzymujesz, a łatwiej Ci będzie o wzajemność i dawanie. Bo te gesty są (powinny być) wymienne. To nie tylko panowie mają o nas zabiegać. Jeśli nie ma wymiany, nie ma związku. Nie traktuj Twojej drugiej połówki jako pewnika czy kogoś zwyczajnego w Twoim życiu. To Ty sama nadajesz mu rangę wyjątkowości.

Nie zapędź się jednak też w drugą stronę, bo “co za dużo, to nie zdrowo”. Jeśli co dzień będziesz chciała dawać i oczekiwała wielkich gestów romantyzmu, on po prostu straci swoją wartość. Jak wszystko, czego używamy za często. Ile razy można się cieszyć z codziennie otrzymywanego bukietu kwiatów?! Miej rozwagę i dawkuj odpowiednio, żeby Twój partner nie przestraszył się, że wasza relacja stała się dla Ciebie swego rodzaju obsesją.

Romantyzm nie musi Cię dużo kosztować – ani czasu, ani wysiłku, ani też pieniędzy. Twoje gesty będą odczytane jako romantyczne, kiedy włożysz w nie serce i poświęcisz największą uwagę na to, co lubi ta druga strona. Nie muszą to być wielkie rzeczy i wspaniałe czyny, za które dostaniesz puchar. To nie ma być coś na pokaz czy zasługującego na pochwałę. Wystarczy, że wracając z pracy do domu, pomyślisz, z czego ucieszyłaby się Twoja ukochana osoba i wprowadzisz tę myśl w czyn. Coś, dzięki czemu będziecie się do siebie uśmiechać i w Waszych spojrzeniach zagości więcej szczerej czułości.

OPCJA NA MIŁOŚĆ

Zaplanuj w najbliższym tygodniu lub miesiącu coś naprawdę romantycznego dla swojego partnera. Nawet jak będzie niechętny, nie poddawaj się i zmobilizuj go do zaangażowania i przyjęcia Twojego daru. A najlepiej – zaskocz go!

Poświęciłam sporo czasu, żeby stworzyć dla Ciebie ten wpis. Udało się! :) Teraz Twoja kolej? Pragnę, by to miejsce było NASZE, wspólne. W związku z tym, chcę przedstawić Ci kilka OPCJI jak możemy pozostać w kontakcie i ubogacać siebie nawzajem:

 • PODAJ DALEJ -> Jeśli ten tekst Ci się podoba i wnosi w Twoje życie konkretną wartość – podziel się nim ze znajomym.
 • SKOMENTUJ -> Zostaw proszę komentarz pod wpisem. Dla Ciebie to tylko chwila, a dla mnie istotna wskazówka.
 • FANPAGE -> Polub moją stronę na Facebooku, staram się często wrzucać tam drobne, życiowe wskazówki.
 • NEWSLETTER -> Zapisz się do Newslettera. Dzięki temu prosto na swoją skrzynkę, raz w miesiącu, będziesz dostawała garść świetnych pomysłów (najczęściej dotyczących związków i relacji).
 • INSTAGRAM -> Możesz śledzić mnie na Instagramie, gdzie oprócz wielu fajnych fotek (nie tylko moich dzieciaczków), znajdziesz całą masę ciekawych myśli i codziennych inspiracji.

93 Replies to “NIE WIESZ W CO ZAINWESTOWAĆ? ROMANTYZM NAJBARDZIEJ CI SIĘ OPŁACI!”

 1. Hey there just wanted to give you a brief heads
  up and let you know a few of the pictures aren’t loading correctly.
  I’m not sure why but I think its a linking issue. I’ve tried it in two different
  web browsers and both show the same results.

 2. I was excited to discover this great site.
  I want to to thank you for your time due to this fantastic read!!

  I definitely enjoyed every part of it and I
  have you saved to fav to check out new information in your site.

 3. I am really impressed along with your writing skills as well as with the structure for
  your blog. Is that this a paid theme or did you customize it yourself?

  Either way keep up the excellent high quality writing, it is uncommon to look a great weblog like this
  one today.

  Also visit my blog post … Simple Keto Burn

 4. Pretty nice post. I just stumbled upon your weblog and wanted to
  say that I’ve truly enjoyed browsing your blog posts. In any case I’ll be subscribing to your feed and I am
  hoping you write once more very soon!

 5. I blog quite often and I truly appreciate your content.
  Your article has really peaked my interest. I will take a note of your website and keep checking
  for new details about once a week. I subscribed to your RSS
  feed as well.

 6. Magnificent goods from you, man. I’ve consider your stuff previous to
  and you’re just too excellent. I actually like what you’ve obtained here, certainly like what you are saying
  and the best way by which you assert it. You are making it enjoyable and you still care for to keep it wise.
  I cant wait to read much more from you. This is really a terrific web site.

 7. in software engineering prototyping means design programs like canva super software 2020 unlock icloud upside software free office software for university students ;best free office software reviews . echolink 2020 software free download pc software 2020 free download bar drawing , how to design programs reddit .
  why software fails software competition 2020 office work reminder software free download where software reuse is used ! what office programs come with windows 10 where to buy microsoft office software out of office message software 2020 software price software inside sales job description need loan immediately need loan, software layoffs 2020 india . smadav 2020 software download garden design software 2020 Blogm2stwe4u free 2020 kitchen design software download samsung software update 2020 …

 8. I’m just commenting to let you be aware of of the extraordinary discovery my cousin’s daughter experienced going through your site. She even learned lots of issues, most notably how it is like to have a very effective giving mindset to have many others just gain knowledge of chosen extremely tough matters. You really did more than our desires. Many thanks for distributing the important, healthy, educational and as well as easy thoughts on the topic to Gloria.

 9. I am commenting to let you know of the fine encounter my friend’s daughter found reading your site. She figured out numerous issues, not to mention what it’s like to have a wonderful giving mindset to have men and women quite simply have an understanding of selected hard to do subject areas. You really exceeded our expectations. Many thanks for giving the insightful, safe, explanatory and as well as easy thoughts on the topic to Janet.

 10. I’m just commenting to let you be aware of of the extraordinary discovery my cousin’s daughter enjoyed going through your site. She discovered lots of issues, most notably how it is like to have a very effective giving mindset to have many others just gain knowledge of certain extremely tough matters. You really did more than our desires. Many thanks for distributing the important, healthy, educational and as well as easy thoughts on the topic to Gloria.

 11. Thank you for your entire labor on this web site. My mom really loves managing investigations and it is obvious why. My partner and i learn all regarding the lively tactic you produce sensible things through your web site and in addition invigorate response from the others on the situation then our favorite princess is truly starting to learn a whole lot. Take advantage of the rest of the year. You have been doing a stunning job.

 12. I wanted to post you that tiny remark to say thanks a lot over again just for the pleasant solutions you have featured in this case. It was really shockingly open-handed with you to grant publicly just what many of us might have offered for an ebook to get some dough for themselves, mostly now that you might have tried it in case you desired. These secrets as well served to be the good way to fully grasp that other people online have the identical interest much like my personal own to learn more regarding this matter. I am sure there are numerous more pleasant periods in the future for many who read your site.

 13. I am also writing to make you know what a incredible encounter my friend’s girl gained reading through your web page. She learned plenty of pieces, which include what it’s like to possess an amazing helping mood to let other folks smoothly know just exactly several multifaceted subject matter. You truly exceeded our own expectations. Many thanks for giving the insightful, healthy, educational and as well as easy thoughts on the topic to Jane.

 14. I’m amazed, I must say. Rarely do I come across a blog that’s both educative and amusing, and without a doubt, you have hit the nail on the head.
  The problem is something that too few people are speaking intelligently about.

  Now i’m very happy that I found this in my search for
  something regarding this.

 15. Hi my loved one! I want to say that this article is awesome, great written and include approximately
  all significant infos. I’d like to look extra posts like
  this .

 16. Wow! This blog looks exactly like my old one!
  It’s on a totally different subject but it has pretty much the same layout and design. Great choice of colors!

 17. Nice post. I was checking continuously this blog
  and I’m impressed! Very helpful information specially
  the last part 🙂 I care for such info much. I was seeking this certain information for a long time.
  Thank you and good luck.

 18. Today, with all the fast life style that everyone is having, credit cards have a big demand throughout the economy. Persons coming from every discipline are using credit card and people who aren’t using the credit cards have made arrangements to apply for one in particular. Thanks for expressing your ideas about credit cards. https://psoriasismedi.com psoriasis drugs

 19. Good day I am so delighted I found your blog page, I really found you by accident,
  while I was browsing on Askjeeve for something else, Regardless I am
  here now and would just like to say thanks for a marvelous post and a all round
  interesting blog (I also love the theme/design), I don’t have time to read through it all at the minute but
  I have saved it and also included your RSS feeds, so when I have time I will be back to
  read more, Please do keep up the excellent work.

 20. Have you ever considered creating an ebook or guest authoring on other websites?
  I have a blog centered on the same topics you discuss and would love to have
  you share some stories/information. I know my visitors would enjoy your work.
  If you are even remotely interested, feel free
  to send me an e mail.

  Here is my webpage 토토사이트

 21. Nice post. I learn something new and challenging on sites I stumbleupon every day.
  It’s always exciting to read articles from other authors and practice a little
  something from other websites.

 22. Hello there, just became alert to your blog through Google,
  and found that it’s truly informative. I’m going to watch out for brussels.

  I will appreciate if you continue this in future.

  Numerous people will be benefited from your writing.
  Cheers!

 23. I’ve been exploring for a bit for any high quality articles or blog posts on this kind of area .
  Exploring in Yahoo I ultimately stumbled upon this web
  site. Studying this information So i am satisfied to convey that I’ve
  a very just right uncanny feeling I came upon just what I needed.
  I most unquestionably will make certain to don?t disregard this website and
  give it a look on a constant basis.

 24. Excellent items from you, man. I’ve take note your stuff prior to and you’re just too magnificent.
  I really like what you have bought right here, really like what you are saying and the way in which you assert it.
  You are making it enjoyable and you continue to care for to keep it smart.

  I cant wait to read far more from you. This is actually a great site.

 25. Hello! I know this is kinda off topic but I’d figured I’d ask.
  Would you be interested in exchanging links or maybe guest authoring a blog post or vice-versa?
  My website covers a lot of the same subjects as yours and I think we could greatly benefit from each other.
  If you happen to be interested feel free to shoot me an e-mail.
  I look forward to hearing from you! Awesome blog by the way!
  0mniartist asmr

 26. Write more, thats all I have to say. Literally, it seems as though you relied on the video to make your point.
  You definitely know what youre talking about, why waste your intelligence on just posting videos to your site when you could
  be giving us something informative to read? asmr 0mniartist

 27. Hi there, for all time i used to check webpage
  posts here in the early hours in the break of day, for the reason that i like to gain knowledge of more and more.
  asmr 0mniartist

 28. Fantastic goods from you, man. I’ve understand your stuff previous to and you are just too
  great. I really like what you’ve acquired here, really
  like what you’re saying and the way in which you say it.
  You make it enjoyable and you still take care of to keep it sensible.

  I can’t wait to read far more from you. This is really a great site.
  0mniartist asmr

 29. Thanks a lot for sharing this with all of us you really recognize what you are speaking approximately!
  Bookmarked. Kindly additionally consult with my website =).
  We may have a hyperlink exchange agreement between us

 30. I don’t even know the way I ended up right here, but I believed this post was once great.
  I don’t realize who you’re but definitely you’re going to a well-known blogger in case you aren’t already.
  Cheers!

 31. Very great post. I just stumbled upon your weblog and wanted to mention that I’ve really loved browsing your blog posts.
  After all I will be subscribing for your rss feed and I’m hoping you write once more very soon!

 32. My brother suggested I might like this website. He was once totally right.

  This submit truly made my day. You can not believe simply
  how a lot time I had spent for this info! Thanks!

 33. Hey there would you mind letting me know which
  hosting company you’re utilizing? I’ve loaded
  your blog in 3 different web browsers and I must say this
  blog loads a lot faster then most. Can you recommend
  a good internet hosting provider at a reasonable price?
  Kudos, I appreciate it!

 34. I’ll immediately snatch your rss as I can’t to find your e-mail subscription hyperlink or newsletter service.
  Do you’ve any? Kindly let me recognise so that I may subscribe.
  Thanks.

 35. Amazing things here. I’m very happy to look your article.

  Thank you so much and I am looking ahead to contact you.
  Will you kindly drop me a mail?

 36. Hi, i think that i saw you visited my site so i came
  to “return the favor”.I am trying to find things to improve my web site!I suppose its ok to use some of your ideas!!

 37. An outstanding share! I have just forwarded this onto
  a coworker who had been conducting a little research on this.
  And he actually bought me lunch due to the fact that I stumbled upon it for him…
  lol. So let me reword this…. Thank YOU for the meal!!
  But yeah, thanks for spending the time to talk about this matter here on your site.

 38. After study a few of the blog posts on your website now, and I truly like your way of blogging. I bookmarked it to my bookmark website list and will be checking back soon. Pls check out my web site as well and let me know what you think.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *