5 JĘZYKÓW MIŁOŚCI, czyli sposoby okazywania uczuć, dzięki którym oszczędzisz sobie wielu nieporozumień w związku.

ręka

“Ponad wszystko chcę, żeby mnie kochał, ale po prostu już tego nie czuję.” – takie zdanie usłyszałam od rozwodzącej się dziewczyny, której małżeństwo na początku zdawało się idealne. Pamiętam, jak byli zakochani i szczęśliwi. Jednak po kilku latach uczucia jakby ostygły, robiąc miejsce niedogadaniu i wyrzutom. Mimo że kochali się, wiedziałam o tym, nie umieli sobie tego nawzajem okazać i to zaczęło niszczyć ich związek.

Każdy z nas od dziecka potrzebuje miłości i czułości. Duża część naszej natury pragnie bliskości drugiego człowieka. Bez niej jesteśmy jak niepodlewany kwiat – po prostu usychamy. Jednak miłość jest nie tyle ważna, ile ulotna. Potrzebuje ciągłych ODPOWIEDNICH bodźców, by rozkwitać i wzrastać. Dlatego musimy podjąć wyzwanie i nauczyć się sposobu kochania tej drugiej osoby. Ja te sposoby chcę Ci właśnie przybliżyć.

Pozwól, że przytoczę Ci pewną rozmowę z gabinetu terapii małżeńskiej:

Zosia: No po prostu jest dramat! Ja już nie wiem jak się z nim porozumieć. Kocham go, ale to już chyba nie wystarczy. Starałam się cały czas pokazywać mu swoją miłość, tak jak pan kazał. Sprzątam dom, gotuję, opiekuję się dziećmi jak mogę, to ja jeżdżę na zakupy i ogarniam logistykę każdego jego wyjazdu służbowego. I wie Pan co mam w zamian? Siedzenie na kanapie i żądania kolejnej szklanki kawy, bo on jest zbyt zmęczony, by cokolwiek zrobić. Ok, rozumiem, że dużo pracuje i potrzebuje wytchnienia, ale czemu on nie może pojąć, że ja też pracuję, może nawet więcej niż inni?! Chciałabym, choć na chwilę się wyrwać albo chociaż, żeby w sobotę skosił trawnik i w ten sposób mi pomógł. Ale on przecież nawet o tym nie pomyśli. Poza tym w ogóle o mnie nie pamięta. Czy to wiele przywieźć z wyjazdu jakiś upominek dla mnie i dla dzieci? Tęsknimy za nim całymi dniami, a jego nawet nie stać, żeby poświęcić czas i kupić nam jakiś drobiazg?!

Marek: Wie pan… Jestem styrany. W domu też ciągłe pretensje o to czy tamto, już nawet nie słucham. Nie mogę nigdzie odpocząć. Kocham moją żonę, ale nie usłyszałem od niej już dawno żadnego dobrego słowa. Żadnego dziękuję. A przecież tyle robię dla tej rodziny. Już nawet nie spędzamy ze sobą czasu. Są ważne tylko dzieci i serial wieczorem. A z drugiej strony nie wiem, czy w ogóle jeszcze umielibyśmy normalnie ze sobą pogadać. Powiem panu, że gdybym wiedział przed ślubem jak to będzie, to bym się chyba nie żenił.

Co o tym myślisz? Ta dwójka ludzi się kocha? Wygląda na to, że tak. Jednak żadne z nich nie umie tego pokazać tej drugiej osobie. Przestali się komunikować w zrozumiały dla siebie sposób. Ktoś powie “wpadli w rutynę i są zmęczeni”. Jednak czy gdyby wyjechali na długie wakacje, ich relacja uległaby znaczącej zmianie i poprawie?

Dlaczego jest tak ciężko po prostu się ze sobą dogadać?

Chcę Ci przedstawić 5 języków miłości! Czyli 5 sposobów okazywania i przyjmowania miłości, w których myślę, że odnajdziesz swój i swojego lubego. Być może ta wiedza da Ci światło na to, co zrobić, by w sposób jasny i docelowy pokazywać, że naprawdę kochasz i Ci zależy.

Sama natknęłam się na książkę Garego Chapmana, kiedy Jaś był mały. Pomogła mi bardzo w zrozumieniu “Dlaczego nie czuję miłości mojego męża, skoro wiem, że mnie kocha?”. Książka jest genialna. Ja troszkę po swojemu zmodyfikowałam treści, by były bardziej jasne, klarowne i skondensowane.

5 JĘZYKÓW MIŁOŚCI:

1. BUDUJĄCE SŁOWA = WYRAŻENIA AFIRMATYWNE

5 języków miłości rozmowa

Są to wszystkie słowa, które dodają człowiekowi skrzydeł. U osób posługujących się tym językiem komplementy, słowa uznania, docenienie wysiłku jest największym wyrazem miłości. Przykłady? Proszę bardzo:

 • Jak wspaniale dziś wyglądasz, najpiękniej ze wszystkich kobiet jakie kiedykolwiek widziałem.
 • Widziałam dzisiaj to, czego dokonałeś w pracy. Ten projekt naprawdę genialnie Ci wyszedł.
 • Kochanie Ty tak wspaniale ogarniasz ten piekarnik, czy mógłbyś zająć się dziś kurczakiem?
 • Jestem z Ciebie dumny.  Zrobiłaś to zdecydowanie lepiej niż ja.
 • Widzę, że jesteś dziś bardzo spracowany, choć odpocznij chwilkę.
 • Ujmujesz mnie tym, że pomagasz dzieciom w lekcjach. Dziękuję!

Takie słowa mogą zbudować w kimś nie tylko pewność siebie i chęć pomocy, ale również poczucie, że jest dla kogo żyć i się starać. Słowa niosą ze sobą ogromny ładunek emocjonalny, dlatego warto zadbać, by zawsze były delikatne, czułe i pełne miłości. Przede wszystkim, aby wyrażały nasze potrzeby, a nie krzywdziły oceną i wyrzutami.

2. WSPÓLNY DOBRY CZAS

5 języków miłości czas

Jest to upodobanie w przeżywaniu wartościowego czasu RAZEM. Potrzeba uwagi i wysłuchania, robienia wspólnie różnych rzeczy. Jest to przede wszystkim CAŁKOWITE SKUPIENIE SIĘ  NA DRUGIEJ OSOBIE. Żebyś mnie źle nie zrozumiała. To wcale nie jest zachęta do wyjścia do kina czy na trening, bo trzeba zabić czas. Chodzi o takie spędzanie czasu, gdzie jesteście całkowicie oddani sobie nawzajem. Jest to rozmowa przy wyłączonym telewizorze i telefonie. To milczenie, patrzenie w oczy, wspólna kolacja, przy której opowiadacie, jak minął dzień czy rozgadany spacer. Dobre zajęcia takie jak uprawianie ogródka czy zwiedzanie również mają tu duże znaczenie, oby razem. Zaproszenie na wspólne wyjście, które łączy się z zacieśnieniem relacji, z poczuciem, że tym wyrażam moją miłość. Np. ktoś od dawna mówi Ci, że chce pójść na koncert lubianego zespołu. Jeśli odpowiadasz na jego potrzeby, to kupisz bilety i spędzicie wspaniale czas na imprezie, ale i w drodze do i z niej!

Wiesz jak poznać w restauracji świeżo upieczone lub dopiero randkujące pary? Ci ludzie wpatrują się w siebie i rozmawiają. Chcą jak najlepiej się poznać. Nie obchodzi ich co dzieje się obok, zapominają złożyć zamówienie. A  małżeństwa? Często przychodzą do knajpy tylko po to, żeby… się najeść. Ich odzywki zaczynają się na kwestii “co by tu zamówić?”, a kończą na podsumowaniu czy było smaczne, czy nie. Poza tym rozglądają się dookoła po całej sali, oby tylko nie spotkać wzroku osoby siedzącej naprzeciw. Zdarzy im się skomentować zachowanie innych w lokalu. Nic o sobie, nic o życiu, nic o czymś ważnym. Ludzie proszę Was… RANDKUJMY!

3. PREZENT

5 języków miłości prezent

Podarunki są wizualnymi symbolami miłości, które dla niektórych ludzi są dużo ważniejsze niż inne formy okazywania uczuć. Już małe dzieci pokazują, że jest to bardzo ważny sposób kochania – które dziecko nie cieszy się z choćby drobnego upominku. Prezenty mogą mieć różne rozmiary, barwy kształty i cenę. Można je zrobić, kupić lub znaleźć. Mogą być spodziewane albo stanowić miłą niespodziankę. Dla osób mówiących tym językiem miłości nie ma znaczenia, co to jest, chcą dostawać prezenty często i przede wszystkim od serca. Nie ważne co zostanie podarowane, ta osoba potraktuje to jako wyraz miłości. Zadowoli ją zwykły kamyk w kształcie serca albo zdjęcie “Kocham Cię” napisanego kredą na chodniku. Warto, by prezenty były trwałe, ręcznie robione lub sentymentalne. Gdy taka osoba będzie to wspominać powie na pewno “czułam się wtedy najlepiej na świecie”.

4. PRAKTYCZNA POMOC = DROBNE PRZYSŁUGI

5 języków miłości przysługi

Ukochany robi pranie, odkurza lub sprząta bałagan, na dodatek zaopiekuje się dzieckiem, bym mogła zrobić coś dla siebie, lub zwyczajnie odpoczęła. A kiedy leżę na kanapie i czytam zaległą książkę, czuję się naprawdę kochana i obdarowana. To widoczny znak, że moim językiem miłości są przysługi. Jest to chęć robienia tego, co ukochana osoba chciałaby, żebyśmy zrobili. Chcemy sprawić jej przyjemność, służyć, wyręczyć i w ten sposób wyrazić swoją miłość. Osoby, których jest to ojczysty język miłości, poczują się wspaniale, gdy będziesz w domu jak pracowita pszczółka. Wyniesiesz śmieci, podlejesz kwiaty, przygotujesz posiłek, pościelisz łóżko, zadbasz o samochód, zapłacisz rachunki, nakarmisz zwierzęta, nie wspominając o podstawowych pracach porządkowych w domu. Bardzo ważne jest podejście. Jeśli wiesz, że to jest potrzebne Twojej połówce do szczęścia, staraj się robić to z radością i pozytywnym nastawieniem, nie marudząc, mimo że może nie jest to dla Ciebie łatwe i kosztuje Cię dużo czasu i energii.  Pozostaje kwestia wiedzy. Skąd mam wiedzieć czego chce ode mnie ta druga strona? Mamy to do siebie, że pragniemy, by ukochany sam się domyślił. Może to być błędna droga. Dlatego najlepiej zakomunikować swoje potrzeby lub zwyczajnie poprosić. Staraj się powstrzymać od żądań, skarg i przytyków, bo one burzą przepływ miłości i nastawiają wrogo do wykonania zadania. “Prośby pozwalają ukierunkować miłość, żądania ją zatrzymują.”

5. DOTYK

5 języków miłości dotyk

Dotyk jest potężnym środkiem przekazywania uczuć. Nie bez znaczenia jest pierwszy pocałunek i zakochanie, które się często po nim rodzi. Część z nas na pewno pamięta dobrze ten moment i z radością wraca do tych wspomnień o pierwszych czułościach. Trzymanie się za ręce, obejmowanie, całowanie, przytulanie czy akt małżeński to sposoby okazywania miłości tej drugiej osobie. Ten język miłości mówi o dotyku, który nie ma podtekstu seksualnego, tylko bardziej budzi swoiste ciepło w sercu i na duszy. Całe nasze ciało jest wrażliwe na dotyk. Najbardziej czubek języka, czubki palców czy nosa. Może on rozczulać, podniecać, sprawiać radość, ale i niestety krzywdzić. Dlatego zawsze warto weryfikować u naszego partnera, co uważa za dotyk przepełniony miłością. Nie staraj się dotykać ukochanej osoby wtedy, kiedy Ty masz na to ochotę, ani w sposób sobie najbardziej lubiany. Naucz się jej dialektu miłości, który nie będzie irytował czy oddalał. Miłosny dotyk może być długi i namiętny jak np. masaż. Może być też przelotny i delikatny jak np. dotknięcie ramienia, kiedy mówisz coś ważnego, otarcie, gdy mijacie się w przelocie, niby szybki buziak kiedy się rozstajecie czy po prostu głaskanie po ręku w trakcie oglądania filmu. Fajnym sposobem, by pokazać miłość takiej osobie, jest również obejmowanie lub dotykanie jej czule przy innych osobach, na imprezach, grillach czy po prostu spotkaniach w gronie przyjaciół. Komunikuje się wtedy “Mimo tych wszystkich ludzi, to Ty jesteś tu dla mnie najważniejsza”. Możliwości jest tak dużo, jak wielka jest nasza wyobraźnia. Dotykać ciała znaczy dotykać i emocji. Jeśli ojczystym językiem ukochanej osoby jest dotyk, najważniejsze i pokrzepiające może być objęcie jej, gdy płacze i pokazanie w ten sposób troski.

Większość z nas czytając to, pomyśli: Przecież każdy z tych opisów do mnie pasuje. Chcę wszystkich tych rzeczy, bo one są ważne w budowaniu pięknej relacji. Tak, to prawda! Gdyż każdy z nas chce być kochany we wszelki możliwy sposób, ale TYLKO WTEDY, gdy zaspokojona jest potrzeba otrzymywania miłości w PODSTAWOWYM JĘZYKU MIŁOŚCI. Jest to jeden, a często dwa, z nich.

Przemyśl teraz kilka ważnych rzeczy: Zastanów się, w jakich chwilach czujesz się najbardziej kochana przez drugiego człowieka? Co sprawia, że jest Ci dobrze i masz poczucie spełnienia? I z drugiej strony – czego najbardziej brak Ci w relacji? W jakich momentach czujesz deficyt miłości ukochanej osoby? Co Cię najbardziej denerwuje?  Najczęściej krytykujemy swoich partnerów w tych sferach, które wiążą się z największymi dla nas samych potrzebami emocjonalnymi. To może być wskazówka do tego, jakim językiem mówisz.

Najważniejsze, żebyś odkryła jakim językiem mówisz Ty i Twoja druga połówka. Pamiętaj, że najczęściej

Sposób przyjmowania uczuć = sposób okazywania uczuć

I tu  popełniamy podstawowy błąd. Myślimy, że obdarowując kogoś w sposób, w jaki sami chcemy odczuwać miłość i w jaki potrafimy ją dawać, ten ktoś będzie szczęśliwy. Przeważnie jest jednak inaczej. Nie popełniaj błędu polegającego na przekonaniu, że to, co daje przyjemność i radość Tobie, będzie też najlepsze dla ukochanej osoby. Ja i mój mąż mówimy ZUPEŁNIE INNYMI językami miłości.

Trzeba odkryć, jakie potrzeby są najważniejsze dla ukochanej osoby i NAUCZYĆ SIĘ dawać to, co jest najgłębszą potrzebą tej drugiej strony, jeśli chcemy, by faktycznie czuła się kochana.

Dlatego my w naszym małżeństwie mamy dużo wyzwań w pracy nad sobą. Nasz wybór, by kochać, został podjęty na ślubie, kiedy jeszcze nie wiedzieliśmy, jak ciężko może być. Jednak zawsze chcemy być mu wierni. Dlatego, nawet gdy targają nami najbardziej negatywne uczucia wobec siebie nawzajem, podejmujemy go świadomie po raz kolejny. Gdy zaczynamy nawzajem mówić ojczystymi językami miłości, złość i rozczarowanie znikają, dając miejsce szacunkowi i radości z bycia razem. Nagle wszystko to, co nas dzieliło, zdaje się być tylko drogą do zgody i pojednania. To bardzo długa droga, na której ciągle czeka nas wiele potknięć, ale przecież jesteśmy wojownikami. A Ty?

Nie może być tak, że mówimy sobie “A tam, jesteśmy zupełnie różni i ciężko cokolwiek z tym zrobić, więc zaakceptujmy to i jakoś żyjmy”. Wręcz przeciwnie to może być okazja do nauki, do pójścia o poziom wyżej we własnym człowieczeństwie, do zdobycia nowych umiejętności. Tym bardziej warto się wysilić i postarać, jeśli mogą one pokrzepić Twój związek. Uwierz w to, że relację można budować. Każdą! Czy to z mężem, czy z chłopakiem, przyjacielem czy dzieckiem. Odważ się chcieć! Miłość to coś, co robisz dla kogoś, a nie dla samego siebie.

Zosia i Marek z naszej terapii małżeńskiej też poszli drogą odkrywania siebie nawzajem. Jego językiem okazały się budujące słowa oraz dobry czas. Natomiast jej (jak pewnie się domyślasz) praktyczna pomoc i prezenty. Ich relacja znacznie się polepszyła, odkąd zaczęli pracować nad związkiem w sposób zrozumiały dla siebie nawzajem. Obdarowują się tym, czego potrzeba tej drugiej osobie, by czuła się kochana. Zosia co rano dostaje drobny prezent i w soboty robi mężowi listę rzeczy, w których potrzebuje jego pomocy. A Mareczek czuje się cudownie, bo żona często go chwali i dziękuje mu za jego starania. Poza tym raz w tygodniu spędzają czas bez dzieci, gdzie mogą być tylko dla siebie. Jak zgodnie stwierdzili – ich relacja przeżywa drugą młodość.

Mam dla Ciebie ważny prezent! 🙂

Żeby odkryć swój język miłości (mimo że już pewnie domyślasz się, który to może być) stworzyłam TEST, który pokaże Ci, w jakiej kolejności języki występują u Ciebie. Jest on zrobiony na podstawie książki. Nie było to łatwe zadanie. Poświęciłam dużo czasu, żeby wymyślić dla Ciebie ciekawe i intrygujące pytania. Natomiast mój kochany mąż siedział po nocach, by stworzyć jego wirtualną wersję. Wybór odpowiedzi może czasem wydać się trudny. Mimo to warto się w niego zaangażować, przemyśleć i odkryć wiele prawd o samym sobie. Jeśli możesz, podziel się jego wynikami lub pytaniami z nim związanymi w komentarzu, lub na Facebooku.

Test łączy się z zapisaniem na mojego newslettera. Będę chciała wysyłać do Ciebie maile mniej więcej raz w miesiącu (więc zero spamu). Opowiem Ci w nich trochę o moim życiu “od kuchni” oraz podzielę się wartościowymi odkryciami, które mogą Cię również zaciekawić w drodze do budowania wspaniałych i zdrowych relacji.

OPCJA DLA CIEBIE

ŚWIADOMIE BUDUJ SWOJE RELACJE! Zacznij od odkrycia języka miłości osób, z którymi potrzebujesz być w stałych i dobrych kontaktach (nie tylko partnera, ale też przyjaciół czy rodziców) i podejmij konkretne zadania, by nauczyć się odpowiedniego okazywania im swoich uczuć.

Poświęciłam sporo czasu, żeby stworzyć dla Ciebie ten wpis. Udało się! :) Teraz Twoja kolej? Pragnę, by to miejsce było NASZE, wspólne. W związku z tym, chcę przedstawić Ci kilka OPCJI jak możemy pozostać w kontakcie i ubogacać siebie nawzajem:

 • PODAJ DALEJ -> Jeśli ten tekst Ci się podoba i wnosi w Twoje życie konkretną wartość – podziel się nim ze znajomym.
 • SKOMENTUJ -> Zostaw proszę komentarz pod wpisem. Dla Ciebie to tylko chwila, a dla mnie istotna wskazówka.
 • FANPAGE -> Polub moją stronę na Facebooku, staram się często wrzucać tam drobne, życiowe wskazówki.
 • NEWSLETTER -> Zapisz się do Newslettera. Dzięki temu prosto na swoją skrzynkę, raz w miesiącu, będziesz dostawała garść świetnych pomysłów (najczęściej dotyczących związków i relacji).
 • INSTAGRAM -> Możesz śledzić mnie na Instagramie, gdzie oprócz wielu fajnych fotek (nie tylko moich dzieciaczków), znajdziesz całą masę ciekawych myśli i codziennych inspiracji.

211 Replies to “5 JĘZYKÓW MIŁOŚCI, czyli sposoby okazywania uczuć, dzięki którym oszczędzisz sobie wielu nieporozumień w związku.”

 1. Does your site have a contact page? I’m having a tough time locating it but,
  I’d like to shoot you an email. I’ve got some suggestions
  for your blog you might be interested in hearing.
  Either way, great website and I look forward to seeing it improve
  over time.

 2. I leave a leave a response when I like a post on a website
  or I have something to valuable to contribute
  to the conversation. Usually it is caused by the sincerness
  displayed in the post I read. And after this article 5 JĘZYKÓW
  MIŁOŚCI, czyli sposoby okazywania uczuć, dzięki którym oszczędzisz sobie
  wielu nieporozumień w związku. Opcja na Miłość.
  I was actually excited enough to drop a thought 😉 I actually do have some questions for you if it’s
  okay. Could it be only me or do some of these comments look as if they
  are left by brain dead people? 😛 And, if you are writing at additional
  places, I’d like to follow everything new you have to post.

  Could you list all of all your public sites like your linkedin profile, Facebook page
  or twitter feed?

  my blog: http://ketoxr.org/

 3. Hey just wanted to give you a quick heads
  up. The words in your post seem to be running off the screen in Opera.
  I’m not sure if this is a format issue or something to do with web browser compatibility
  but I thought I’d post to let you know. The design look great though!

  Hope you get the issue resolved soon. Thanks

  Here is my web-site … Premium Hemp CBD Review

 4. I?m amazed, I have to admit. Rarely do I come across a blog that?s both equally educative and engaging, and let me
  tell you, you have hit the nail on the head. The issue is an issue that
  too few people are speaking intelligently about.
  I’m very happy I stumbled across this during my hunt for something relating to this.

  My page: https://wholesomebirthservice.com/index.php/2020/11/08/why-it-is-advisable-to-consider-a-ketogenic-diet-system-2/

 5. Great – I should definitely pronounce, impressed with your
  site. I had no trouble navigating through all the tabs and
  related information ended up being truly easy to do to access.

  I recently found what I hoped for before you know
  it at all. Quite unusual. Is likely to appreciate it for those who add forums
  or anything, website theme . a tones way for your customer to communicate.
  Excellent task.

  Feel free to visit my web site; https://www.qoocle.com/groups/3-natural-skin-care-tips-that-save-you-money-616800722/

 6. The next time I read a blog, Hopefully it
  doesn’t disappoint me as much as this particular one.
  After all, I know it was my choice to read through, however I
  actually thought you’d have something useful to talk about.

  All I hear is a bunch of moaning about something that you could fix if
  you weren’t too busy seeking attention.

  Feel free to visit my web page – https://www.acequiagroup.org/causes-for-low-sexual-drive-in-women/

 7. hey there and thank you for your information ?

  I have certainly picked up something new from right here.
  I did however expertise a few technical points using this
  web site, since I experienced to reload the website many times previous to
  I could get it to load correctly. I had been wondering if your
  web host is OK? Not that I’m complaining, but
  sluggish loading instances times will sometimes affect your
  placement in google and can damage your high quality score if advertising and marketing with Adwords.
  Well I?m adding this RSS to my email and can look out for much more of your respective fascinating content.
  Ensure that you update this again soon..

  Here is my blog – https://www.incubateur.artpartage.ca/JoleenwaZelayaei

 8. Merely to follow up on the up-date of this issue on your web site and would really want to let you know how much I loved the time you took to create this useful post.

  Within the post, you really spoke on how to actually handle this challenge with all
  ease. It would be my personal pleasure to gather some more strategies from your
  web site and come up to offer other individuals what I learned
  from you. Thank you for your usual fantastic effort.

  my page – Agility Fit Keto Pills

 9. Great – I should definitely pronounce, impressed with your web site.
  I had no trouble navigating through all tabs and related information ended up
  being truly easy to do to access. I recently found what I
  hoped for before you know it at all. Quite unusual. Is likely to appreciate it for
  those who add forums or something, web site
  theme . a tones way for your customer to communicate.
  Excellent task.

  Here is my site … https://alphaiqbrain.com/

 10. Right here is the right web site for everyone who would like to find
  out about this topic. You understand a whole lot its almost
  tough to argue with you (not that I really would want to?HaHa).
  You definitely put a new spin on a subject that’s been written about for ages.

  Wonderful stuff, just wonderful!

  Look at my homepage – https://stepbystepinspection.com/ending-the-keto-food-intake-could-it-be-necessary-9/

 11. Do you mind if I quote a few of your posts
  as long as I provide credit and sources back to your website?
  My website is in the very same niche as yours and my users would definitely benefit from a lot of the information you provide here.
  Please let me know if this alright with you. Thanks a lot!

  Also visit my web-site https://www.qoocle.com/groups/how-to-handle-a-low-sexual-drive-1392815868/

 12. Thank you for your website post. Thomas and I are saving for
  a new publication on this issue and your article has made us
  all to save the money. Your thinking really solved all our
  questions. In fact, above what we had known in advance of the time we stumbled on your wonderful blog.
  My spouse and i no longer nurture doubts as well as a troubled mind because you have completely attended to our own needs above.
  Thanks

  my homepage – https://greenhealingcbd.org/

 13. Hi there outstanding website! Does running
  a blog like this require a massive amount work?

  I’ve absolutely no knowledge of coding however I
  was hoping to start my own blog soon. Anyway, should you have any recommendations
  or techniques for new blog owners please share. I understand this is off
  subject but I just had to ask. Appreciate it!

 14. Hello it’s me, I am also visiting this site on a regular basis, this site is genuinely
  fastidious and the users are actually sharing good thoughts.

  Here is my website; w88

 15. With havin so much content and articles do you ever run into any issues of plagorism or copyright violation? My website has a lot of unique content I’ve either authored myself or outsourced but it appears a lot of it is popping it up all over the web without my permission. Do you know any solutions to help reduce content from being ripped off? I’d certainly appreciate it.

 16. Attractive section of content. I just stumbled upon your weblog and in accession capital to assert that I acquire actually enjoyed account your blog posts.

  Any way I will be subscribing to your feeds and even I achievement you access consistently fast.

  Look at my page: FUN88

 17. I just like the helpful information you provide for your articles.

  I will bookmark your weblog and test again here regularly.

  I’m fairly sure I will be informed plenty of new stuff right right
  here! Best of luck for the next!

  My web-site bong88

 18. Hi I am so happy I found your blog page, I really found you by accident, while I was
  looking on Bing for something else, Anyways I
  am here now and would just like to say many thanks for a tremendous post
  and a all round exciting blog (I also love the theme/design),
  I don’t have time to look over it all at the minute but I
  have bookmarked it and also included your RSS feeds, so when I have time I will be back
  to read much more, Please do keep up the fantastic b.

  Stop by my web page 188bet

 19. I do not know whether it’s just me or if perhaps everyone
  else experiencing issues with your blog. It looks like
  some of the written text in your content are running off the screen. Can somebody else please comment and let me
  know if this is happening to them too? This might be a issue with my web
  browser because I’ve had this happen previously. Thank you

  My web page – fb88

 20. Fact: 99 of all articles and website content online is regurgitated and rewritten material from some original piece of literary or artistic work.. . So, isn’t it true about web content copyright that as long as you reword or rewrite a piece of content from a site’s copy online, then it’s not theft or copyright infringement?.

 21. I’m commenting to let you be aware of of the extraordinary discovery my cousin’s daughter enjoyed going through your site. She discovered lots of issues, most notably how it is like to have a very effective giving mindset to have many others just gain knowledge of certain extremely tough matters. You really did more than our desires. Many thanks for distributing the important, healthy, educational and as well as easy thoughts on the topic to Gloria.

 22. I enjoy you because of all your efforts on this site. Ellie enjoys doing internet research and it’s easy to see why. All of us hear all concerning the compelling means you deliver good information by means of the blog and as well cause contribution from other people about this concept plus my daughter is actually being taught a lot. Enjoy the remaining portion of the new year. You’re the one carrying out a glorious job.

 23. Thank you for every one of your labor on this web site. My daughter really loves managing investigations and it’s really obvious why. Most people learn all regarding the lively mode you present rewarding techniques through this web site and even inspire participation from some others on the point then our favorite princess is really starting to learn a whole lot. Take advantage of the rest of the year. You are always doing a splendid job.

 24. Hi,. I have a question that I hope will have a simple answer. I have a wordpress blog and right now my side navigation menu is on the right side. I would like for the menu to be on the left side. Can someone please tell me how I would go about doing this, in simple terms, please? . . Or point me in the direction of a resource that tells me how to do it?. . Thanks so much ya’ll!.

 25. My husband and i felt absolutely excited Emmanuel could conclude his inquiry from your ideas he gained in your site. It’s not at all simplistic just to be giving for free ideas that most people have been making money from. And we all do understand we have the website owner to be grateful to because of that. The explanations you’ve made, the easy site menu, the friendships you can assist to engender – it’s everything exceptional, and it’s assisting our son and our family do think that idea is cool, and that is highly important. Many thanks for all the pieces!

 26. I enjoy you because of all of your effort on this blog. Ellie enjoys conducting internet research and it’s easy to see why. All of us hear all about the compelling manner you create efficient ideas by means of the blog and as well cause contribution from other ones about this article and my child is being taught a great deal. Enjoy the remaining portion of the new year. You’re the one carrying out a fantastic job.

 27. Wow that was strange. I just wrote an really long comment but after I clicked submit my comment didn’t show up. Grrrr… well I’m not writing all that over again. Anyways, just wanted to say superb blog!

 28. My goal here is to link the wordpress blog entries to a frame in a personal site. So I want only the blog entries to appear, but none of the menu bars or other things associated with wordpress only what was posted. I know wordpress is done in PHP so i was wondering if anybody knew the specifics of the coding and how I would go about doing this.. . Thanks!.

 29. I want to start a blog where i can just type anything that comes to mind. Kind of like a diary but not as personal. Any good websites where I can start my own blog for free and where lots of people see it???? Please and much thanks appreciated!! :).

 30. This is the right blog for anybody who wants to understand this topic.
  You realize a whole lot its almost tough to argue with you
  (not that I actually will need to…HaHa). You certainly put a brand new spin on a subject that has been written about for
  ages. Excellent stuff, just excellent!

  Here is my web-site – w88

 31. I as well as my pals were found to be looking through the good strategies from the website then all of a sudden I got a horrible feeling I had not expressed respect to the site owner for those tips. These women are actually as a result stimulated to study them and have surely been taking advantage of them. I appreciate you for actually being simply considerate as well as for going for these kinds of essential ideas millions of individuals are really needing to be aware of. Our own sincere regret for not saying thanks to sooner.

 32. A lot of thanks for all your valuable work on this blog.

  Kim enjoys conducting investigations and it’s really easy to see
  why. A lot of people know all relating to the compelling way
  you provide sensible solutions on this web site and in addition welcome
  contribution from some others on the area so my child is becoming educated a lot of things.

  Have fun with the remaining portion of the new year.
  You’re conducting a splendid job.[X-N-E-W-L-I-N-S-P-I-N-X]I
  am really impressed along with your writing skills and also
  with the structure in your weblog. Is this a paid subject matter or did you modify it your self?
  Either way stay up the nice quality writing, it is rare to peer a
  great weblog like this one these days.

  Take a look at my web blog – carpet cleaning services torrance

 33. I got this website from my friend who informed me concerning this site and at
  the moment this time I am visiting this web page and reading very informative articles or reviews at this time.

 34. I blog often and I genuinely thank you for your content.
  Your article has really peaked my interest. I’m going to bookmark your blog
  and keep checking for new information about once a week.
  I subscribed to your Feed too.

 35. Aw, this was an exceptionally good post. Spending some time and
  actual effort to produce a top notch article… but what can I say… I hesitate a whole lot and
  never manage to get nearly anything done.

 36. Hey there just wanted to give you a quick heads up.

  The text in your content seem to be running off the screen in Internet explorer.
  I’m not sure if this is a format issue or something to do with
  web browser compatibility but I figured I’d post to let
  you know. The style and design look great though! Hope you get the issue solved soon. Kudos

 37. Attractive section of content. I just stumbled upon your weblog and in accession capital
  to assert that I acquire in fact enjoyed account your blog posts.
  Any way I will be subscribing to your feeds and even I achievement you access consistently fast.

 38. I am really enjoying the theme/design of your website.
  Do you ever run into any internet browser compatibility issues?
  A couple of my blog visitors have complained about my blog not operating correctly in Explorer but looks great in Opera.
  Do you have any recommendations to help fix this problem?

 39. Good day! This is my 1st comment here so I just wanted to give a quick
  shout out and tell you I truly enjoy reading through your articles.
  Can you suggest any other blogs/websites/forums that cover the same subjects?
  Thank you so much!

 40. Good day I am so delighted I found your web site, I really found you by mistake, while I was browsing on Askjeeve
  for something else, Regardless I am here now and would
  just like to say cheers for a marvelous post and
  a all round thrilling blog (I also love the theme/design), I don’t have time to look over it all at the minute but
  I have saved it and also included your RSS feeds, so when I have time
  I will be back to read more, Please do keep up the excellent jo.

 41. Hi, I think your website might be having browser compatibility issues.
  When I look at your website in Firefox, it looks fine but when opening in Internet Explorer, it has some overlapping.
  I just wanted to give you a quick heads up! Other then that, wonderful blog!

 42. It is appropriate time to make a few plans for the future and it is time to be happy.

  I’ve learn this put up and if I could I wish to recommend you some fascinating things or tips.
  Maybe you can write next articles relating to this
  article. I desire to learn more issues about it!

 43. Nice post. I learn something totally new and challenging on blogs
  I stumbleupon every day. It’s always exciting to read articles from other authors and use a little something from other web sites.

 44. It’s a shame you don’t have a donate button! I’d definitely donate to this outstanding blog!
  I suppose for now i’ll settle for bookmarking and adding your RSS feed to my Google account.
  I look forward to new updates and will talk about this blog with my Facebook group.
  Talk soon!

 45. Hey! I know this is kinda off topic however ,
  I’d figured I’d ask. Would you be interested in trading links or maybe guest authoring
  a blog post or vice-versa? My blog goes over a lot of the same subjects as yours and I
  feel we could greatly benefit from each other. If you might be interested feel
  free to shoot me an email. I look forward to hearing from you!
  Awesome blog by the way!

 46. Theae are actually impressiv ideas in concerning blogging.
  You have touched some fastidious things here.
  Any way keep up wrinting.

  Check out my homepage :: among us mod mednu (Luigi)

 47. Hi there just wanted to give you a quick heads up. The
  text in your article seem to be running off the screen in Internet explorer.
  I’m not sure if this is a formatting issue or something to do with browser compatibility but
  I figured I’d post to let you know. The layout look great though!

  Hope you get the issue resolved soon. Kudos

 48. Excellent blog here! Additionally your web site quite a bit up fast!

  What web host are you using? Can I am getting your associate link
  to your host? I wish my website loaded up as
  fast as yours lol

 49. Excellent post. I used to be checking continuously this weblog and I’m inspired!
  Extremely helpful information specifically the last section :
  ) I maintain such information much. I was looking for this
  particular information for a very lengthy time. Thank
  you and good luck.

 50. การที่จะใช้สเต็ปนี้นั้น พวกเราจะต้องดูห้องหน้าล็อบบี้ก่อนว่าในห้องนั้นๆมีเค้าไพ่ลักษณะแบบใด
  และมีเค้าไพ่ที่มีลักษณะแบบคู่หรือไม่ และก็จะใช้ได้ตอนไหนที่เค้าไพ่สเต็ปนี้เริ่มปรากฏตัวออกมา เราจะมายกแบบอย่างกันว่าควรจะใช้เคล็ดวิธีนี้ยังไง สเต็ป3-3 ข้อแรกเลยเป็นดูที่เค้าไพ่ปัจจุบันว่ามีเค้าไพ่ที่ออกมาเรียงกัน3ไม้หรือเปล่า หากออกมาในลักษณะนี้ เตรียมวางเครดิตตัดสวนได้เลย ยกตัวอย่างเช่น
  สีแดงออกมาแล้ว3ไม้ ไม้ที่4-6ตัดสวนด้วยอีกฝั่งได้เลย ซึ่งซึ่งก็คือ สีน้ำเงิน

 51. My spouse and I absolutely love your blog and find most of your post’s to be exactly what
  I’m looking for. Would you offer guest writers to write content for you personally?
  I wouldn’t mind writing a post or elaborating on a lot of the subjects you write in relation to here.
  Again, awesome site!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *